بلاگ

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

عکس تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

لمینت و ژلیش هر دو روش هایی برای زیبایی ناخن هستند ولی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. مهم ترین فرق لمینت ناخن با ژلیش، در مواد مصرفی و تکنیک اجرایی ، ظاهر نهایی آنها است. با انجام ژلیش تغییری در شکل ناخن ها ایجاد نمی شود و فقط رنگ آنها تغییر می کند ولی در لمینت تا حدودی می‌توان  گفت فرم آنها را تغییر می کند. ژلیش ناخن در حقیقت نوعی لاک با دوام است و بیشتر جنبه زیبایی دارد و نمی تواند در برابر ضربه از ناخن ها محافظت کند. کاور‌آپ ناخن که در اصطلاح عامیانه به آن لمینت می گویند با تکنیک ویژه ومواد خاصی از ژل اجرا میشود که نتیجه آن استحکام سازی و حجیم سازی ناخن ها میباشد. به وسیله کاور آپ میتوان تا حدودی فرم ناخن را اصلاح کرده و نقاط بحرانی مثل نقاط خروج و اپکس ناخن ها را تقویت کرده که نتیجه نهایی و موجب استحکام ناخن ها می شود. 

در این مطلب از سیمارخ پاسارگاد قصد داریم تفاوت های این دو روش و مزیت های هر کدام را توضیح دهیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با تفاوت این دو روش به طور کامل آشنا شوید.

هم چنین شما می توانید برای خرید انواع لاک ژل و  لوازم کاشت ناخن از طریق همین سایت سفارش خود را ثبت کنید.

لمینت ناخن بهتر است یا ژلیش

در مقایسه بین لمینت و ژلیش می توان گفت، لمینت بیشتر مناسب افرادی است که ناخن های شکننده دارند. اساسی ترین فرق لمینت ناخن با ژلیش در دوام مواد واستحکام واصلاح ساختارناخن ها تا حد ممکن، وهمچنین رفع نواقص ظاهری و مقاومتی ناخن های ایراد دار  است. در صورتی که دوام و مقاوم بودن ناخن ها برای شما اولویت دارد، پیشنهاد می شود ناخن های خود را لمینت کنید. ولی اگر فقط جبنه زیبایی ناخن ها برای شما مهم است، می توایند از تکنیک ژلیش روی ناخن های خود استفاده کنید. در ادامه به مقایسه این دو روش می پردازیم تا بتوانید بهترین آن را متناسب با ناخن های خود انتخاب کنید.

…:::: مطلب پیشنهادی: تفاوت لمینت و لاک ژل ::::….

مقایسه لمینت ناخن با ژلیش از نظر دوام

مدت زمان ماندگاری ژلیش و لمینت یکسان نیست و در حقیقت لمینت ناخن و ژلیش از نظر دوام  و ماندگاری تفاوت هایی با هم دارند. ماندگاری لمینت در صورت اجرای اصولی و استفاده از مواد با کیفیت بین یک الی 4 هفته ماندگار استولی ژلیش تقریبا یک الی 3 هفته ماندگاری دارد. لمینت وژلیش هر دو باید در دستگاه UV خشک شوند و در اثر شستشو با مواد شوینده پاک نمی شوند. 

مقایسه لمینت ناخن با ژلیش از نظر شکل ظاهری

از دیگر فرق های لمینت ناخن و ژلیش می توان به شکل و فرم ناخن ها اشاره کرد. با انجام لمینت می توان قد ناخن ها را  به مقدار اندکی در حد یک الی دومیلیمتر بلند تر کرد و تغییراتی در فرم ،حجم واستحکام آنها به وجود آورد. در صورت وجود ناهمواری و شکستگی در ناخن ها، می توان با لمینت آنها را برطرف کرد و ظاهری زیبا به ناخن ها داد. ژلیش، تغییری در فرم و قد ناخن ها ایجاد نمی کند و مواد ژلیش به طور مستقیم روی ناخن های طبیعی قرار می گیرد. اگر ناخن های کوتاه و شکننده ای دارید، لمینت گزینه بهتری است؛ چون ظاهر یکدستی روی ناخن ها ایجاد می کند. 

مقایسه لمینت ناخن با ژلیش از نظر طرز کار

ژلیش روشی برای زیباتر کردن ناخن ها است که در این روش لایه ای از لاک ژل روی ناخن ها قرار می گیرد. ژلیش فقط روی رنگ ناخن ها تغییر ایجاد می کند ولی در لمینت لایه ای از مواد پلیمریک روی ناخن ها زده می شود.دیگر فرق لمینت ناخن و ژلیش در مراحل انجام و مواد گذاری آنها است. 

در نتیجه به واسطه افزایش روند اجرا لمینیت تا حدودی وقت گیر تر از ژلیش میباشد.

 مزایای استفاده از لمینت ناخن

مواد مورد استفاده در لمینت ناخن، دارای بافت خیلی سبکی هستند و به هیچ عنوان آسیبی به بافت ناخن ها وارد نمی کنند. از مهم ترین مزایای این روش که موجب فرق لمینت ناخن و ژلیش شده است می توان به این موارد اشاره کرد. 

  • مهم ترین مزیت لمینت ناخن این است که ناخن ها در برابر ضربه مقاوم می شوند و شکسته نمی شوند. در نتیجه همیشه ظاهر مرتبی دارند و کوتاه و بلند نمی شوند. 
  • لمینت در مقایسه با کاشت ناخن، دارای ظاهر طبیعی تری است و در ناخن ها حالت غیر طبیعی ایجاد نمی کند. لمینت ناخن بهترین روش برای افرادی است که می خواهند ناخن هایی محکم و مقاوم با قدی دلخواه داشته باشند. 
  • در لمینت می توان قد ناخن ها را  تا حدودی بلند تر از حد طبیعی کرد. این فرق لمینت ناخن و ژلیش موجب شده تا افرادی که نمی توانند ناخن های خود را بلند کنند، از این روش استفاده کنند. 
  • با انجام لمینت، ناخن ها به مدت طولانی زیبا و مرتب می مانند و سطح یکدست و صافی روی همه ناخن ها ایجاد می شود. 
  • لمینت ناخن با وجود لایه نازک و قابل انعطافی که روی ناخن ایجاد می کند، به راحتی شکسته نمی شود. در صورتی که در ژلیش لایه محافظی روی ناخن ها قرار نمی گیرد و در صورت وارد شدن ضربه ممکن است ناخن بشکند. پس می توان گفت فرق لمینت ناخن و ژلیش در استحکام آنها است. 

مزایای استفاده از ژلیش

با استفاده از ژلیش می توان انواع طرح ها و رنگ ها را روی ناخن ها ایجاد کرد. ماندگاری ژلیش علاوه بر مراقب از آن، به کیفیت مواد استفاده شده بستگی دارد و معمولاً تا 3 هفته روی ناخن ها می ماند. با ژلیش دستان شما همیشه ظاهری مرتب و شیک دارد و جلوه ای براق به ناخن ها می دهد. با پی بردن به مزایای ژلیش، تا حدی با فرق لمینت ناخن و ژلیش آشنا می شوید. در ادامه این مطلب سایر مزیت های ژلیش ناخن را به اختصار شرح می دهیم. 

  • با انجام ژلیش هیچ گونه خراش و سایشی روی ناخن ها ایجاد نمی شود، در حقیقت ژلیش آسیبی به بافت ناخن ها وارد نمی کند. 
  • ژلیش تنوع رنگی زیادی دارد و بدون ایجاد لایه ضخیم روی ناخن ها، موجب زیبایی آن می شود. 
  • ژلیش به حفظ حالت طبیعی ناخن ها کمک می کند و موجب تقویت ناخن های ضعیف می شود. این روش برای افرادی که به دنبال روش های طبیعی برای زیبایی ناخن ها هستند، بسیار مناسب است.
  • ژلیش مانع از شکستن ناخن ها می شود و بعد از استفاده از آن، ناخن های شکننده و ضعیف بیشتر رشد می کنند. 
…:::: مطلب پیشنهادی: فرق ژلیش با کاشت ::::….

جمع بندی

در این مطلب از سیمارخ، تا حدی در مورد تفاوت های ژلیش و لمینت و مزایای هر کدام صحبت کردیم. لمینت روشی برای استحکام سازی وحجم دهی و خوش فرم کردن ناخن ها است و از شکستن ناخن ها جلوگیری می کند. تکنیک ژلیش یا لاک ژل، روشی برای زیبایی ناخن ها است و مواد اضافی روی ناخن گذاشته نمی شود. نکته قابل توجه این است که ژلیش در مقایسه با لاک طبیعی مقاومت خیلی بیشتری دارد و در حد کمی از ناخن ها حفاظت می کند. در حقیقت مهم ترین فرق لمینت ناخن و ژلیش، در استحکام بالای ناخن ها در لمینت است. 

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد تفاوت های این دو روش، می توانید به بخش کامنت ها مراجعه کنید. امیداوریم با خواندن این مطلب تا حدی تفاوت های لمینت و ژلیش برای شما روشن شده باشد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *