بلاگ

تفاوت پرایمر و بیس کات

عکس تفاوت پرایمر و بیس کات

بیس کات و پرایمر هر دو به عنوان مواد شروع کننده فرآیند آماده سازی ناخن برای کاشت یا ژلپولیش ،استحکام سازی و حجیم سازی،کاربرد دارند. ولی با این حال دارای تفاوت های زیادی از نظر نوع مواد سازنده ،نحوه استفاده ، کاربرد ،و زمان استفاده  مهمی هستند. پرایمر ناخن وظیفه آماده سازی بستر ناخن به عنوان چسب دو طرفه که از یک سو به صدف ناخن واز سوی دیگر به مواد کاشت یا بیس کات (لایه پایه ای برای انجام ژلپولیش)  می‌شود. ماندگاری ودوام کاشت ناخن وهمچنین ژل پولیش فارغ ازکیفیت خدمات و نحوه اجرای صحیح آن به کیفیت محصولات بستگی دارد. درحقیقت با زدن پرایمر،بیس کات بهتر روی ناخن می چسبد. بیس کات علاوه بر این که موجب ماندگاری ژل پولیش ناخن می شود، لایه ای شفاف روی ناخن ایجاد می کند ومانع از زرد شدن صدف ناخن میشود. پرایمرها به طور طبیعی درمجاورت هوا خشک میشوند اما بیس کات های پایه ژل که به انها بیس ژل میگویند با دستگاه UV/LED خشک میشوند.در این مطلب از سیمارخ مزایای استفاده از پرایمر و بیس کات و تفاوت های این دو را بررسی می کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

مزایای استفاده از پرایمر

مهم ترین کاربرد پرایمر، ایجاد چسبندگی روی سطح ناخن ها است. صدف ناخن به طور طبیعی دارای سطحی صاف است و به این ترتیب مواد کاشت به آن نمی چسبد. با توجه به این که پرایمر خاصیت چسبندگی دارد، برای قرار گرفتن مواد لاک ژل یا مواد کاشت ناخن از آن استفاده می شود و مانع از بلند شدن مواد از روی ناخن میشود و از زرد شدن صدف ناخن و ایجاد لکه روی ناخن ها جلوگیری می کند. 

پرایمر به ویژه در زمان استفاده از پودر لیکوئید اکرولیک بسیار مهم و ضروری است. در حقیقت زدن پرایمر روی ناخن یکی از مهم ترین مراحل کاشت ناخن محسوب می شود. یکی از نکات مهم در مورد استفاده از پرایمر این است که حتماً باید روی ناخن های طبیعی از آن استفاده شود و روی تیپ کاربردی ندارد.از دیگر نکات استفاده از پرایمر توجه به میزان پرایمری است که بر روی ناخن قرار میدهیم در صورت کم بودن باعث هوا گرفتن مواد میشود و عملا اثری نخواهد داشت،همچنین مقادیرزیاد پرایمر باعث آسیب رسیدن به ناخن وخوردگی ناخن و ایجاد حساسیت و از بین رفتن آن میشود که در نهایت باز باعث لیفت (بلند شدن)مواد از روی ناخن میشود.مهم ترین مزیت پرایمر دوام و ماندگاری مواد کاشت و لاک ژل روی ناخن است و در صورتی که از آن استفاده نشود، مواد کاشت  یا ژل لاک کنده می شوند.

مزایای استفاده از بیس کات

بیس کات نوعی مایع  بر پایه ژل است که کاملا بی رنگ بوده و موجب تثبیت و ماندگاری بیشتر لاک روی ناخن می شود. از محلول بیس کات باید یک لایه زیرلاک ژل استفاده کرد. این محلول با ایجاد یک لایه محافظ به روی ناخن ها، از ناخن ها در برابر مواد شیمیایی محافظت می کند. با استفاده از بیس کات همچنین طول عمر مانیکور بیشتر می شود. بیس کات مانند یک چسب دو طرفه عمل می کند که از یک طرف روی ناخن و از طرف دیگر روی لاک می چسبد. این محلول در حقیقت استحکام خوبی بین ناخن و لاک ایجاد می کند.  در ادامه در مورد مزایای بیس کات بیشتر توضیح می دهیم.

دادن انعطاف به ناخن

مهم ترین مزیت بیس کات دادن انعطاف به ناخن ها است. بیس کات متشکل از مواد نرم کننده است که انعطاف زیادی به ناخن ها می دهد. این ماده به تقویت ناخن ها کمک بزرگی می کند و مانع از شکستن آنها می شود. حتی اگر ناخن ها به طور طبیعی شکننده باشند، با استفاده از بیس کات می توان این مشکل را برطرف کرد.

لک نشدن سطح ناخن

بعضی از لاک ها، رنگ ها و رنگ دانه هایی دارند که اگر به طور مستقیم روی ناخن قرار بگیرند، ناخن ها را لک می کنند. با استفاده مکرر از لاک ژل ها بدون زدن لایه ای بیس کات، روی سطح ناخن ها یک لایه زرد و غیر طبیعی ایجاد می شود. بیس کات با ایجاد لایه ای متراکم به روی ناخن ها، مانع از رسیدن رنگ دانه های لاک به سطح ناخن ها می شود. 

تغذیه کردن ناخن ها

بعضی از بیس کات های ناخن، حاوی مواد مغذی از جمله انواع پروتئین ها و ویتامین ها هستند. این مواد موجب مرطوب شدن سطح ناخن و همچنین محکم شدن ناخن ها می شوند. این نوع بیس کات ها نقش مهمی در ترمیم ناخن های ضعیف و شکننده دارند. 

چسبیدن بهتر لاک روی ناخن ها 

مهم ترین دلیل استفاده از بیس کات، چسبیدن بهتر لاک روی سطح ناخن است. از آن جایی که بیس کات متشکل از مقدار زیادی رزین چسبنده است، موجب تثبیت و ماندگاری لاک روی ناخن می شود. 

پاک شدن راحت تر لاک

ساختار تشکیل دهنده بیس کات، موم و آب است به این ترتیب زمانی که یک لایه از آنها زیر لاک ژل استفاده می شود، بدون استفاده از استن به راحتی پاک می شوند. استفاده مکرر از استن، موجب خشک شدن ناخن ها و کوتیکول می شود و ناخن ها را به مرور ضعیف و شکننده می کند. 

ترمیم ترک های ناخن

از دیگر مهم ترین مزیت های بیس کات می توان به ایجاد لایه ای هموار روی ناخن ها اشاره کرد. در صورتی که ناخن ها آسیب ببینند، سطح یکدست خود را از دست می دهند و دیگر صاف نیستند. با استفاده از بیس کات می توان این مشکل را برطرف کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *