بلاگ

فرق ژلیش با کاشت

بنر مقاله فرق ژلیش با کاشت

ژلیش و کاشت هر دو روشی برای استحکام و زیبایی بخشیدن به ناخن ها هستند، ولی تفاوت های زیادی با هم دارند. در کاشت ناخن پودرهایی فشرده شده یا موادی پلاستیکی(آکرلیک) روی صدف ناخن شما قرار می گیرد و ناخن ها بلندتر و ضخیم تر می شوند. ژلیش همان لاک معمولی است که با ترکیب شدن با مواد ژل مانند استحکام بیشتری پیدا کرده امکان پیاده سازی مستقیم روی ناخن طبیعی را دارد. برای آشنایی بیشتر با تفاوت های کاشت و ژلیش، در این مطلب از سیمارخ پاسارگاد همراه ما باشید تا بتوانید مناسب ترین روش را انتخاب کنید.

شما می توانید برای خرید انواع لاک ژل و لوازم کاشت ناخن از طریق همین سایت سفارش خود را ثبت کنید.

ژلیش بهتره یا کاشت ناخن

همان طور که اشاره شد، ژلیش ناخن روشی برای زیبا کردن ناخن ها است و به نحوی میتوان گفت مانند لاک زدن معمولی است. در این روش نیازی به استفاده از ناخن مصنوعی نیست و تمامی مراحل به روی ناخن طبیعی انجام می شود. ژلیش در مقایسه با لاک های معمولی ماندگاری، درخشنگی،براقیت بهتری دارد و موجب استحکام ناخن ها می شود. کاشت ناخن، ماندگارترین روش برای طراحی ناخن ها است .کاشت ناخن در دو سیستم ژل و پودر قابل  اجرا میباشد. این تکنیک روی همه ناخن ها، حتی ناخن های آسیب دیده قابل اجرا است. 

در پاسخ به این سوال که ژلیش بهتر است یا کاشت، می توان گفت این موضوع بستگی به فرم و نوع ناخن ها ونیاز کاربر و نهایتا سلیقه شخصی شما  وزمان آزاد شما دارد. به طور کلی می توان گفت در صورتی که ناخن هایی شکننده دارید، بهتر است کاشت را انتخاب کنید. کاشت ناخن موجب استحکام بخشیدن به ناخن های شما می شود. ولی اگر ناخن های معمولی دارید، می توانید آنها را ژلیش کنید، ژلیش در مقایسه با کاشت، سبک تر و ظریف تر است. در نهایت انتخاب هر کدام از این روش ها به خود شما بستگی دارد. در ادامه تفاوت های بیشتری از این دو روش را توضیح می دهیم تا بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید. 

…:::: مطلب پیشنهادی: تفاوت ژلیش و لمینت ناخن ::::….

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر ماندگاری

یکی از مهم ترین تفاوت های کاشت ناخن و ژلیش، در مقدار ماندگاری آنها است. ژلیش ناخن معمولاً در حدود دو هفته دوام و ماندگاری دارد و بهتر است بعد از این مدت اقدام به ترمیم یا ریممو آن کنید. در صورتی که در تکنیک کاشت ناخن با توجه به نوع آن، ناخن های شما دیرتر به ترمیم نیاز پیدا می کنند. 

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر تاثیر بر شکل ظاهری ناخن ها

افرادی که ناخن های سالم و معمولی دارند، بهتر است از تکنیک ژلیش روی ناخن های خود استفاده کنند. به طور کلی ژلیش عوارض کمتری دارد و پیشنهاد می شود اگر ناخن های خوش فرمی دارید،و دوست دارید برای قد ناخن طبیعی خود طراحی خاصی داشته باشید این تکنیک را انتخاب کنید. تکنیک کاشت ناخن بیشتر برای افرادی مناسب است که ناخن های کوتاه وآسیب پذیر، کندی رشد ناخن یا انحراف رشد درفرم ناخن دارند، مناسب می‌باشد. با استفاده از کاشت ناخن، می توانید ناخن های خود را به فرم و شکل وقد‌مورد نظر خود درآورید. در حقیقت می توان گفت با ژلیش کردن، حالت طبیعی ناخن های شما حفظ می شود و تغییر خاصی در آنها ایجاد نمی شود. 

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر سازگاری با ناخن ها

توصیه بسیاری از آرایشگران به افرادی که ناخن های نازک و شکننده دارند این است که ناخن های خود را ژلیش نکنند. این روش ممکن است مانع از رسیدن اکسیژن به ناخن های شما شود و مشکلاتی برای ناخن ایجاد کند. در تکنیک کاشت ناخن به خاطر به کار بردن مواد فشرده و پلاستیکی، ضخامت ناخن های شما تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. به این ترتیب احتمال شکستن ناخن ها خیلی کمتر می شود. البته ممکن است سوهان کشی زیاد در تکنیک کاشت ناخن، به صدف ناخن ها آسیب وارد کند که این مسئله با انتخاب مواد با کیفیت و تیکنیک درست و ناخنکار ماهر قابل جلوگیری است.

تفاوت ژلیش و کاشت ناخن از نظر روش نگهداری

تفاوت مهم دیگر بین تکنیک کاشت و ژلیش این است که نگهداری از ژلیش خیلی ساده تر از کاشت است. به این ترتیب بهتر است خانم هایی که نمی توانند به اندازه کافی از ناخن های خود مراقبت کنند، از این روش استفاده کنند. در تکنیک کاشت ناخن به خاطر موادی که روی ناخن ها استفاده می شود، ناخن ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند. ناخن های کاشت اگر در معرض مواد شوینده قوی و یا خورنده ها قرار بگیرند،باعث لیفت یا هواگرفتن ناخن میشود و در نهایت باعث آسیب به صدف ناخن طبیعی میشود. 

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر ظاهر و دوام

ناخن های ژلیش شده در مقایسه با ناخن های کاشت، ظاهری طبیعی تربا حجم مواد کمتر دارند که در نتیجه ظاهر زیباتری و ظریف تر به دست ها می دهند. دلیل داشتن ظاهر طبیعی ژلیش این است که مواد با ضخامت بسیار کم روی ناخن های طبیعی انجام می شود. همان طور که قبلاً اشاره شد، ناخن های کاشت،به علت وجود مواد روی صدف ناخن ، از دوام و استحکام بیشتری دارا میباشند ودر صورت مراقبت صحیح ،و ترمیم به موقع با مواد با کیفیت این دوام بیشتر خواهد بود.

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر انعطاف پذیری 

در تکنیک کاشت ناخن، ناخن ها سخت تر ومقداری ضخیم تر می شوند و هر گونه فشار روی آنها، به آنها صدمه نمی زند مگر در موارد خاص که ضربه شدید باشد،اما در روش ژلیش، ناخن ها انعطاف پذیری بیشتری دارند وممکن است با افزایش قد ناخن به راحتی شکسته شوند. 

تفاوت ژلیش و کاشت از نظر قیمت 

قیمت خدمات ژلیش در مقایسه با خدمات کاشت ناخن خیلی کمتر است، که باید کمتر بودن دوام آن را هم در نظر گرفت. اگر فقط برای یک مراسم خاص می خواهید ناخن های زیبایی داشته باشید و نمی خواهید هزینه زیادی پرداخت کنید، بهتر است ژلیش را انتخاب کنید. 

…:::: مطلب پیشنهادی: طرز استفاده از لاک ژل ::::….

مزایای کاشت ناخن

کاشت ناخن، به خاطر ماندگاری بالایی که دارد، یکی از پرطرفدارترین روش ها برای زیباتر کردن ناخن ها محسوب می شود. در این روش، ناخن ها سفت و محکم می شوند و دوام آنها افزایش پیدا می کند. این روش مزیت های زیادی برای خانم هایی که ناخن های خیلی کوتاه و شکننده ای دارند و از فرم آنها راضی نیستند، دارد. آنها با استفاده از این تکینیک می توانند ظاهر دلخواه به ناخن های خود بدهند. به طور مهم ترین مزایای کاشت ناخن شامل موارد زیر می شود.

 • زیباتر شدن و کشیده ترشدن صدف ناخن برای افرادی با ناخن های بد فرم و کوتاه
 • با دوام ترین نوع طراحی ناخن کاشت ناخن
 • مقاومت دربرابر شکسته شدن ناخن ها 
 • مرتب ماندن ناخن ها تا مدت سه الی چهار هفته
 • افزایش قد ناخن ها
 • اصلاح بدفرمی‌های ناخن ناشی از رشد ناصحیح یا انواع بیماری های ناخن و  دست
…:::: مطلب پیشنهادی: لاک ژل چیست ::::….

مزایای ژلیش 

مهم ترین مزیت ژلیش در مقایسه با لاک های معمولی این است که دوام بالاتری دارد و مانند لاک زود لب پر نمی شود. این روش تغییری در بافت و ساختار ناخن ایجاد نمی کند و به خوبی سطح ناخن ها را پوشش می دهد. برای خشک کردن ژلیش حتماً باید از دستگاه UV استفاده کنید. در ادامه سایر مزیت های این تکنیک را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ژلیش به خوبی از ناخن های شما محافطت می کند و از شکستن آنها جلوگیری می کند.
 • در برابر مواد شوینده مقاومت بالایی دارد.
 • ژلیش در مقایسه با لاک معمولی خیلی سریع خشک می شود.
 • جلوگیری از جویدن ناخن ها برای افرادی که به ای کار عادت دارند.
 • ماندگاری لاک
 • کوتاهی زمان گرفتن این نوع خدمات نسبت به کاشت

جمع بندی

در این مطلب از سیمارخ پاسارگاد تا حدی با تفاوت های ژلیش  کاشت ناخن آشنا شدید. در
ژلیش بر خلاف کاشت ناخن، باید از دستگاه UV یا LED برای خشک کردن ناخن ها استفاده شود. در هر دو روش شما می توانید از رنگ های متنوع استفاده کنید و ناخن های خود را به شکل دلخواه طراحی کنید. حالا که با این دو تکنیک و تفاوت های آنها آشنا شدید، می توانید بهترین تصمیم برای ناخن های خود بگیرید. امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *