بلاگ

قلم کاشت ناخن چیست؟

بنر مقاله قلم کاشت ناخن چیست؟

برای کاشت ناخن ابزارهای زیادی نیاز است که مهم ترین و اصلی تربن آنها قلم کاشت است. به طور کلی قلم ها نقش قابل توجهی در انجام انواع کاشت ناخن دارند و‌باید متناسب با نوع کاشت از آنها استفاده کرد. انتخاب یک قلم مناسب به شما کمک می کند تا فرایند کاشت ناخن را بهتر سریع و با کیفیت تر انجام دهید. از قلم ها هم برای انجام کاشت پودر و کاشت‌ژل و هم طراحی ناخن استفاده می شود. تفاوت قلم کاشت ناخن با قلم طراحی این است که از قلم طراحی برای کارهای دقیق ترو طراحی استفاده می شود. قلم های طراحی در مقایسه با قلم های کاشت ژل و پودر، سایز کوچکتر و ظریف تر هستند. اگر می خواهید با قلم کاشت و اسم انواع قلم کاشت ناخن بیشتر آشنا شوید، در این مطلب از سیمارخ با ما همراه باشید.

هم چنین شما می توانید برای خرید انواع لوازم کاشت ناخن از طریق همین سایت سفارش خود را ثبت کنید.

تعریف قلم کاشت ناخن

قلم کاشت یکی ازاصلی ترین ،پرکاربردترین و مهم ترین ابزارهای کاشت ناخن است که برای گذاشتن مواد کاشت روی ناخن استفاده می شود. قلم های کاشت ناخن از نظر اندازه، جنس مو و شکل با یکدیگر تفاوت دارند. شما به عنوان یک ناخن کار باید بدانید کدام قلم برای کدام کاشت مناسب تر است. قلم های کاشت ناخن معمولاً همراه با محلول های مخصوص برای پاک کردن مواد از روی آنها به فروش می رسند. با استفاده از این محلول ها، قلموها همیشه تمیز می مانند و تا مدت ها قابل استفاده هستند.

قلم های کاشت ناخن هم با موی طبیعی سمور و هم با الیاف مصنوعی ساخته می شوند.قلم هایی که با موی مصنوعی تولید می شوند، بیشتر برای طراحی ناخن و استفاده از ژل کاربرد دارند. در ادامه به معرفی اسم قلم های کاشت ناخن و انواع قلموی کاشت ناخن می پردازیم.

قلم مخصوص کاشت پودر

برای تولید قلم  کاشت پودر از موی طبیعی دم سمور استفاده می شود؛ چون پودر اکریلیک در بین موهای مصنوعی گیر می کند. ضخامت این قلم و ساختار آن به گونه ای است که می تواند رطوبت مورد نیاز برای مخلوط شدن پودر با لیکوئید را حفظ کند. قلم کاشت پودر، استحکام و انعطاف پذیری بالایی دارد و در نتیجه بعد از استفاده، موهای آن دوباره به حالت اولیه برمی گردد. 

نکته قابل توجه در استفاده از این قلم این است که بعد از هر بار استفاده از پودر اکریلیک، باید آن را تمیز کنید تا از مواد کاشت پاک شوند و مواد لای موهای قلمو خشک نشود ،بدین ترتیب سلامت و طول عمر قلمو بالاتر رفته ومانع از آسیب رسیدن به قلمو شوید. به هیچ عنوان برای تمیز کردن قلم کاشت پودری از استون 100%یا هر گونه استن دیگر استفاده نکنید؛ چون استون باعث خشک شدن ، شکننده شدن موی قلم ودر نهایت پوسیدن موهای آن می‌شود.بهترین راه برای تمیز کردن قلمو کاشت استفاده از محلول لیکویئد کاشت می‌باشد. همچنین میتوان ازمحلول قلم شور و لیوان قلم شور مخصوص استفاده کنید.

قلم مخصوص کاشت ژل

این قلم به طور اختصاصی برای کاشت ناخن با ژل، طراحی شده است و کاشت ژل با آنها به راحتی انجام می شود. قلم کاشت ژل ازموی مصنوعی ساخته می شود و به همین دلیل مواد ژل به قلمو نمی چسبند. مهم ترین مزیت این قلم این است که مانع از سر‌خوردن مواد ژل روی قلم می شود و همچنین دوام بسیار زیادی دارد. 

برای تمیز کردن قلم کاشت ژل باید از محلول کلینز و یا sulotion مخصوص ژل استفاده کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید قلمو را داخل محلول قرار دهید و بعد از چند دقیقه با یک پد بدون پرزمواد را از قلمو پاک کنید. اگر می خواهید قلمو عمر مفیدی داشته باشد و تا مدت ها قابل استفاده باشد، باید بعد از هر بار استفاده، آن را تمیز کنید. دقت داشته باشید هنگام کار با قلم ژل و مواد کاشت ژل از برخورد یا انعکاس نوردستگاه uv در امان باشد زیرا باعث خشک شدن سریع مواد در قلم شده و عملا قلم از بین میرود.

قلم های کاشت ژل و کاشت پودر با توجه به مدل مو مدل های مختلفی دارند. در صورت آشنا بودن با اسم قلم های کاشت ناخن و کاربرد آنها، می توانید قلم مخصوص کاشت را به درستی انتخاب کنید. 

کاربردهای قلم کاشت ناخن

مهم ترین کاربرد قلم کاشت ناخن این است که با استفاده از آن می توان ژل یا پودر را به طور دقیق روی ناخن ها گذاشت. قلم کاشت ناخن به ناخن کاران کمک می کند تا مواد کاشت را با اندازه مناسب روی ناخن قرار دهندو به راحتی مواد را هدایت کرده و فرم دهند. با این قلم ها می توان، طول و ضخامت ناخن ها را به شکل دلخواه تغییر داد و ناخن هایی با شکل طبیعی ایجاد کرد. قلم کاشت به عنوان یکی از مهم ترین ابزارها در صنعت کاشت ناخن شناخته می شود. به طور کلی مهم ترین کاربرد قلم کاشت ناخن شامل این موارد می شود.

  • برداشت مواد کاشت و پیاده سازی ان روی ناخن
  • فرم دهی دقیق مواد به ناخن
  • کنترل دقیق روی کار کاشت ناخن
  • ایجاد ظاهری حرفه ای روی ناخن ها

انواع قلم های کاشت ناخن 

همان طور که اشاره شد، قلم های کاشت ناخن انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها برای نوعی از کاشت مناسب هستند. احتمالاً بیشترین اسم قلم کاشت ناخن که به گوش شما خورده است، قلم سرتخت است. در ادامه با این قلم و چند قلم پرکاربرد دیگر آشنا می شویم.

قلم اشکی کاشت ناخن

قلم اشکی یکی از بهترین وحرفه ای ترین قلم ها برای کاشت پودری است و براشی شبیه به قطره اشک دارد. این قلمو از موی طبیعی سمور تولید می شود و در سایز هاو برندهاو کیفیتهای متفاوتی در دسترس میباشند .یکی از موارد مهم در انتخاب قلم اشکی کاشت ناخن بعد از کیفیت و سایز آن ، فرم دسته می‌ باشد که موجب تسلط بیشتر ناخنکار  روی قلم و خروجی بهتر کار میگردد. 

…:::: مطلب پیشنهادی :قلم اشکی کاشت ناخن چیست ::::….

قلم پلی ژل

قلم پلی ژل یکی از انواع قلم های کاشت ژل است که برای ساخت آن از الیاف خاص Nylone  استفاده می شود. این قلم کیفیت بسیار بالایی دارد و به راحتی می توان با آن مواد ژل را روی ناخن قرار داد. در صورتی که به درستی از این قلم نگهداری شود، تا مدت ها می توان از آن استفاده کرد. این قلم از پرکاربردترین قلم های کاشت ناخن است و در دو مدل دو سروتک سر   کاشت ژل موجود میباشند که قلم های دو سر، یک سر آن از کاردک فلزی ضدزنگ وسر دیگر آن از قلموی ژل ساخته شده اند . این قلم عموما سر مویی فرم زبان گربه ای دارد و بعضا در نوع سر تخت سایز کوچک دیده میشود.

…:::: مطلب پیشنهادی: قلم پلی ژل چیست ::::….

قلم سرتخت

قلم سرتخت کاشت ناخن یکی دیگر از انواع قلم ها برای کاشت ناخن هم درسیستم اکرلیک و هم ژل مورد استفاده قرار میگیرند وهمان طور که از نام آن مشخص است سر موهای قلم همه به یک اندازه  میباشند. جنس موهای این قلمو از موی طبیعی است و مواد کاشت ناخن به هیچ عنوان بین موهای قلم گیر نمی کند. با یادگیری اسم قلم های کاشت ناخن، اطلاعات شما درباره انواع کاشت زیاد می شود. 

قلم زبان گربه ای

قلم زبان گربه ای کاشت ناخن از پرفروش ترین انواع قلم کاشت ناخن است و شکل موهای آن در اواسط قلم بلندتر و به قرینه سمت چپ و راست کوتاه و کوتاه تر میشوند و در نهایت شبیه زبان گربه میشوند.این قلم از کیفیت مناسبی برخوردار است. این قلم در مدل ها و سایزهای مختلفی در بازار موجود است و کار کردن با آن خیلی راحت است. با استفاده از این قلم می توانید مواد کاشت را به طور دقیق روی ناخن ها قرار دهید. 

جمع بندی

در این مطلب از سیمارخ پاسارگاد با اسم های قلم کاشت ناخن و مدل های آن برای هر نوع کاشت آشنا شدیم. هر کدام از این قلم ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و باید متناسب با کار خود از آنها استفاده کنید. تمیز کردن و نگهداری از قلم ها بعد از کاشت، یکی از مهم ترین کارهایی است که بعد از کاشت باید انجام داد. با این کار قلم ها سالم می مانند و عمر آنها طولانی تر می شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع قلم کاشت ناخن و طریقه استفاده از آنها، به بخش کامنت ها یا شماره های موجود در سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *